• Photoshop™ Seminerleri

TEMEL  PHOTOSHOP(*) SEMİNERİ   
Photoshop(*) yazılımıyla 1990'ların başından bu yana görsel tasarım ve fotoğraf alanında üretim yapan ve bu yazılımın kullanımına dair 1995'den itibaren kendi tasarım atölyesi Çizge Tasarım'da, 1997-98 yıllarında DEÜ GSF Fotoğraf Bölümü'nde, 2005'den başlayarak da Çizgelikedi'de eğitimci olarak çalışan Arzu F. Güngör'ün eğitmenliğinde gerçekleşen seminerimizde, konular, projeksiyonla perdeye yansıtılarak anlatılmakta olup; katılımcılar, yazılım yüklü kendi bilgisayarları ile katılmaktadırlar.

Seminer Eğitmeni: Arzu F. Güngör (bilgi için tıklayınız)
Katılımcı Sayısı: En çok 5 kişi
Toplam Seminer Süresi:  5 hafta
/ Toplam 13 saat 45 dakika
Oturum Süreleri: 2 saat 45 dakika

Kayıtlar; duyurulmuş başlangıç tarihinden en az 2 işgünü öncesine kadar ücretlerinin ödenmesi ile kesinleştirilir. 
(Önceki eğitimlerimize katılanlara %15 indirim uygulanır)

(*) ADOBE FİRMASININ MARKASIDIR.

ÖNKAYIT FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Seminer Hakkında:
Temel fotoğraf bilgilerine sahipseniz ve fotoğraflarınızı sayısal(dijital) ortamda üretiyor/işliyor/paylaşıyorsanız; fotoğraflarınızın 'aydınlık oda'daki yolculuğuna el yordamıyla değil de, bilginizle rehberlik etmeniz için bu seminere gereksiniminiz olabilir.
 

5 hafta/~14 saat süren ve 3-5 kişilik gruplarla gerçekleşen bu eğitimde; sayısal ortama ilişkin bilinmesi gereken püf noktalarını, teknik gereklilikleri ve sayısal dünyanın dilini işliyor, bu ortamı kullanarak oluşturulmuş güçlü anlatım örneklerini izliyoruz.
Adobe Photoshop™ yazılımının, fotoğraflarımızı elden geçirmek ve/veya dönüştürmek için sunduğu olanaklara tek tek yakından bakıyoruz. Katılımcıların seminerde öğrendiklerini uygulamaları, sınamaları ve paylaşmaları için verdiğimiz ödevlerle, oturumlar ertesindeki zaman dilimlerini de -internetin etkileşimli ortamından yararlanarak- sürece katmayı teşvik ediyor, her oturumun başında da, ödevlerin değerlendirmesini yapıyoruz.
 

Semineri; yalnızca, bir yazılımın  menülerine, filtrelerine, alet kutusuna, vb. aşinalık kazanmış 'kullanıcı'lar olarak değil; sayısal ortamdaki üretim seyrinin yol haritasını ve temel ilkelerini kavramış, fotoğraflarını doğru bir biçimde ele almayı, işlemeyi, arşivlemeyi ve paylaşmayı öğrenmiş fotoğrafçılar olarak tamamlamanızı hedefliyoruz.

SEMİNER ve ATÖLYELERE KATILIM

Her bir seminer veya atölye için kayıtlar; duyurulmuş katılım tarihinden en az 2 işgünü öncesine kadar ücretlerinin ödenmesi ile kesinleştirilir.


Ödeme seçenekleri hakkında lütfen (0232)247 1 247 no'lu telefonumuzdan bizi arayınız veya cizgelikedi(at)cizgelikedi.com e-posta adresimize yazınız.

NOTLAR:


•Öğrenci indirimi de dahil olmak üzere, bir seminer/atölye ücretine aynı anda birden fazla indirim veya kampanya uygulanamaz, iki indirim oranı birleştirilemez. Yüksek oranlı olan indirim, katılımcı lehine uygulanır.


•Son kayıt tarihinde yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, kayıt yaptırmış olan katılımcılar telefonla bilgilendirilerek seminer/atölye ertelenir, erteleme halinde dileyen katılımcıya ücreti iade edilir.


•Atölye/seminer içerikleri ve her türlü sorunuz için lütfen (0232)247 1 247 no'lu telefonumuzdan bizi arayınız veya cizgelikedi(at)cizgelikedi.com e-posta adresimize yazınız.


•Çizgelikedi, İzmir/Güzelyalı'da, A.Adnan Saygun S.M., Göztepe Stadı, Ö.İzmir Üni., Hava Hastanesi yakınlarındadır. Özel aracın yanısıra, geliş yönüne göre; metro, otobüs, feribot ve vapur kullanarak kısa sürede ulaşılabilir.

Kroki ve diğer erişim bilgileri için tıklayınız.